جابه جایی گربه

صاحبان گربه روزانه برای جابه جا کردن حیوان خود به منظورهای مختلفی چون غذا دادن و بازی کردن باید گربه ی خود را بغل کنند و او را به مکان دلخواه ببرند و به این دلیل آشنایی با نحوه ی بلند کردن صحیح گربه، بسیار مهم است. صحیح بلند کردن گربه نه تنها باعث می شود تا به عضوی از بدن گربه فشاری وارد نشود بلکه صاحب آن را هم از چنگ زدن های احتمالی و متعاقب آن بیماری هایی نظیر تب پنجه خراش و بیماری های ناشی از میکروب های موجود در بزاق او مصون می دارد.گاهی مشاهده می شود افرادی که سال ها به نگهداری گربه می پردازند هنوز با چگونگی صحیح بلند کردن آشنا نیستند و پیوسته باعث رنجش حیوان می شوند. در این قسمت جابه جا نمودن حیوان به منظور بلند کردن و بیرون آوردن او از قفس بررسی می شود.

روش صحیح جابه جا کردن گربه

اگر شما به یک گربه ی مادر نگاه کنید خواهید دید که او برای جابه جا کردن بچه های خود، پوست شل پشت گردن که قفا نام دارد را می گیرد و آنها را به آرامی بلند می کند.در این زمان بچه گربه یک واکنش ذاتی از خود نشان می دهد یعنی مثل عروسک تا زمانی که مادر او را پایین بگذارد بی حرکت می شود. اگر چه پوست شل پشت گردن برای بلند گردن گربه مناسب است اما استفاده از آن در گربه های بزرگسال کمتر توصیه می شود. در این گربه ها بهتر است برای بلند کردن حیوان یک دست را زیر سینه و دست دیگر را در قسمت ران قرار دهید و سپس او را بلند نمایید. دست ها را باید طوری حرکت دهید که یکی از آنها زیر ناحیه ی شکم و گردن حیوان قرار بگیرد و دست دیگر پاهای حیوان را از ناحیه ی پنجه، ثابت کند.

در هنگام بلند کردن گربه، دانستن نکات زیر ضروری به نظر می رسد:

* قرار دادن گربه زیر بغل به طوری که پاها، دم و بدن او آویزان باشد توصیه نمی شود چون سبب می شود قسمت عمده ی وزن حیوان بدون حائل باقی بماند و فشار زیادی به ارگان های داخلی وارد شود.

* بسیاری از گربه ها دوست ندارند برای مدت طولانی در بغل باقی بمانند بدین جهت اگر شروع به لولیدن کردند آنها را به آرامی پایین بگذارید.

        بهترین روش حمل گربه

روش صحیح بلند کردن بچه گربه

هر چه شما و گربه تان بیشتر به هم عادت کنید می توانید روش های مختلف و بهتری را نیز امتحان کنید اما برای بلند کردن بچه گربه هایی با جثه ی کوچک، پیشنهاد می شود آنها را در کف دست خود قرار دهید و با دست دیگری ناحیه ی زیر گردن را به آرامی نگه دارید.

 

مطالب مرتبط

0 نظر

برای نظر دادن ابتدا باید وارد شوید