حمل و نقل گیاهان اکواریومی

در حمل و نقل و وارد نمودن به داخل اکواریوم خود باید با دقت بیشتری از نظر انتقال بیماری و یا انگل های مزاحم و آفت هایی مثل حلزون انجام شود . گیاهان آکواریوم چون دارای ساقه و برگ تردی هستند،بنابراین احتیاط بیشتری باید در هنگام حمل نمود و در غیر این صورت پلاسیده و خراب و بد شکل میشوند.بهترین روش برای حمل و نقل گیاهان استفاده از کاغذ مرطوب می باشد که دور گیاهان پیچیده میشوند و سپس در داخل کیسه ای نایلونی قرار می گیرد. قسمت ریشه گیاه در مقدار کمی آب قرار داشته باشد و بعد از خرید گیاهان آکواریومی ، ظرف آبی را آماده کنید و داخل آنرا به ازای هر لیتر آب دو قاشق غذاخوری نمک و پنج گرم پرمنگنات پتاسیم بریزید سپس گیاه را برای ضدعفونی شدن به مدت ده دقیقه درون ان قرار دهید.نمک قاتل حلزون های قهوه ای و ریز آکواریوم و تخم آنهاست و به سرعت نابودشان میکند و پرمنگنات پتاسیم دارای خاصیت ضد انگلی و ضدعفونی کنندگی قوی میباشد و انگل هایی که روی گیاهان به حیات خود ادامه میدهند را از بین میبرد.

حلزون قهوه ای افت گیاهان آکواریومی

بعد از مدت تعیین شده گیاه را با احتیاط زیر شیر آب بشورید و در داخل آکواریوم بکارید و این را هم حتما به خاطر داشته باشید که ته گلدانتان باید دارای سوراخ کوچکی باشد در غیر این صورت گیاهتان هم رشدش کم می شود و هم این که طی زمان بسیار کمی فاسد شده و از بین می رود.

پرمنگنات پتاسیم یک اکسید کننده قوی 

امابرای رشد هر چه بهتر گیاهانمان باید چکار کنیم؟

در باغچه و گلدان ها برای رشد بهتر گیاهانمان از کودهای شیمیایی و حیوانی استفاده می کنیم اما باید در آکواریوم چکار کنیم. برای گیاهان آکواریومی دادن کود لزومی ندارد چون گیاهان آکواریومی کود مورد نیازشان را از مدفوع و پسماند شاخه و برگ گیاهان پوسیده به دست می آورند و آب آکواریوم به عنوان یک کود مایع برای گیاهان آبزی و دیگر گیاهان اعم از گیاهان باغچه و گلدان و حتی درختان به شمار می رود ولی عزیزانی نیز هستند که می خواهند آکواریومی پر از گیاه داشته باشند و برای این گروه از افراد هم توصیه می کنم که از کودهای مخصوص گیاهان آبزی استفاده نمایند. این کود به دو صورت در بازار یافت می شود که بعضی از آنها به صورت مایع می باشد و باید به آب آکواریوم اضافه شوند و نوع دیگر به شکل قرص می باشد که باید آن را داخل خاک گلدان و نزدیک ریشه گیاه قرار دهیم. گیاهان، اولین چرخه تولید مواد غذایی هستند. آنان با جذب نور و گاز کربنیک از محیط، عمل فتوسنتر انجام می دهند. نتیجه این فرایند، تولید اکسیژن است. این عمل در طی شب و در مدت زمان تاریکی، بالعکس می شود.

مطالب مرتبط

0 نظر

برای نظر دادن ابتدا باید وارد شوید